Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Gorzowie Wlkp.

W dniach 17-18.07.2022 r. odbyła się, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa, po raz drugi Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – International Dog Show (CACIB). Na stadionie żużlowym w sobotę i niedzielę zaprezentowano ponad tysiąc pięćset psów wielu ras, z kraju i zagranicy.

Wśród nich znalazły się psy ras myśliwskich, między innymi: gończe, jamniki, ogary, łajki, posokowce, spaniele, teriery, setery i wyżły. O tytuł Najlepszego Psa Ras Myśliwskich konkurowały psy i suki ze wszystkich ras uznawanych za myśliwskie, które uzyskały na wystawie tytuł „Zwycięzca Rasy”. Oceny psów i wyboru najlepszego psa dokonał sędzia Vladimir Piskay ze Słowacji. Sponsorem nagród w tej kategorii jest Zarząd Okręgowy PZŁ w Gorzowie Wlkp., nagrody dla zwycięzców wręczono przy dźwiękach sygnałów łowieckich.

Na wystawie, komisja kultury ZO PZŁ i KKiKŁ PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka zorganizowały wystawy: fotografii konkursowych z VI edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Korsaka, falerów i naszywek kół łowieckich oraz płaskorzeźby. Prowadzono stoisko edukacyjne dla dzieci i dorosłych, z konkursami i nagrodami.

Komisja Kultury ZO PZŁ, fot. Henryk Leśniak

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp