Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Wyniki VI edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Korsaka

Konkurs fotograficzny przygotowany przez Zarząd Okręgowy PZŁ i Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oddział gorzowski im. Włodzimierza Korsaka w Gorzowie Wielkopolskim, zakończono. VI edycja odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Jacka Wójcickiego i Mera Samorządu Rejonu Solecznickiego, Zdzisława Palewicza. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród fotografujących, z kraju i zagranicy napłynęło sto kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających piękno przyrody, na których możemy podziwiać, uchwycone niepowtarzalne sceny z udziałem zwierząt, o wysokich walorach technicznych. 

Powołane jury dokonało oceny nadesłanych prac i przyznało nagrody. Poniżej przedstawiamy nagrodzone zdjęcia w poszczególnych kategoriach.

Współorganizatorem kategorii konkursowej psy myśliwskie oraz sponsorem nagród jest firma Elite Expeditions Sp. z o.o. w Warszawie. 

Z nadesłanych prac najwyżej oceniono i przyznano nagrodę Grand Prix, za zdjęcie zatytułowane – Byłaś serca biciem, dla Tomasza Krupińskiego. Fotografia przedstawia piękną scenę leżącego rysia, przy szczątkach łani, na śródleśnej łące w Nadleśnictwie Wielbark

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Grandel Sp. z o.o. ufundowało dwa wyróżnienia dla: Michała Bielewicza, za fotografię żurawi, zatytułowaną Hejnaliści i Tomasza Kroka, za zdjęcie polującej kuny. Zapraszamy fotografujących na VII edycję konkursu w 2023 roku.

Henryk Leśniak
Przewodniczący Komisji Kultury Zarządu Okręgowego PZŁ w Gorzowie Wlkp.

Kategoria fauna
Kategoria sceny myśliwskie
Kategoria ruch
Kategoria Puszcze Lubuskie
Kategoria Puszcza Rudnicka
Kategoria pies myśliwski
Nagrodę główną Grand Prix przyznano Tomaszowi Krupińskiemu za zdjęcie – Byłaś serca biciem
I miejsce Tomasz Krupiński – Byłaś serca biciem

Wyróżnienia ufundowane przez PHU Grandel Sp z o.o. w Pile
III miejsce Michał Bielewicz – Hejnaliści

 

Tomasz Krok – Sekundy przed polowaniem
Udostępnij
Twitter
WhatsApp